SOSYAL MEDYA

İnternet kullanımının artmasına bağlı olarak sosyal medya ağları, markalar ve müşterileri için bir buluşma platformuna dönüştü. Sosyal medya çok hızlı bir şekilde gelişerek ve iletişim biçimini tamamen değiştirerek, geleneksel medyanın arka planda kalmasına neden oldu.
Yaşanan bu gelişmeler, markaların pazarlama stratejilerinin ve bu yeni alan için bütçeler ayırmasını zorunlu hale getirdi. Markaların bu alan için önemli bütçeler ayırmaya başlaması sosyal ağ reklam modellerini geliştirmeye teşvik etti.

İnternet sitesi tıklama, uygulama indirme, sepete ekleme, sayfa beğenme, video görüntüleme elde etme sosyal medyada kullanılan reklam modellerinden sadece bir kaçı. Bir markanın hedef kitlesine doğru bir yoldan ulaşabilmesi için en uygun reklam modeli ile reklam vermesi gerekmektedir.

Örneğin; Facebook’ta tanıtım videosunu yaymak isteyen bir markanın gönderiyi öne çıkarma reklam modelinin yerine video görüntülemeleri elde etme reklam modelini kullanarak, hedef kitlesine erişmelidir.
Marka, yeni çıkarmış olduğu bir ürünü sosyal medya reklamları sayesinde milyonlarca kişiye lansmanını yapabilir. Bir kampanyayı yada projeyi milyonlarca kişiye gösterebilir. Yeni müşteriler kazanır ve rakiplerinin bir adım önünde olur.